Povedený návrat do Film Legends Museum Poděbrady

Povedený návrat do Film Legends Museum Poděbrady © Film Legends Museum

Nedávno jsem viděl zajímavý rozhovor s Janem Vlčko, který popisoval mj. i založení všech svých muzeí. Vzpomněl jsem si, že je to už nějakou dobu, co jsem nebyl v jeho poděbradské pobočce, kterou mám nejblíže. A jelikož se mi nechtělo jet samotnému, přizval jsem k tomu výletu i moji malou princeznu, která pomalu, ale jistě dorůstá pro věk, kdy poznává svět popkultury.

Film Legends Museum Poděbrady

Koukl jsem se zpětně do archivu a poprvé jsem v této pobočce byl v roce 2016. Od té doby jsem tam byl sice ještě párkrát, ale poslední návštěva v poděbradské pobočce už je taky několik let zpátky. Nebylo tedy na co čekat a vyrazit na pěkný sobotní výlet ve dvou.

Vstup do Film Legends Museum Poděbrady se od mé poslední návštěvy vůbec nezměnil. U pokladny byla opět velmi milá a vstřícná obsluha, takže nám nic nebránilo si návštěvu skvěle užít.

Prvně vítám skvělý a přitom jednoduchý a funkční nápad dát při vstupu v zimním období odkladiště na bundy a kabáty. Takže celou návštěvu se tak můžete přeci jen lépe hýbat a více si prohlídku užijete. Zmiňuji se zde o tom proto, že například kina toto ještě nepochopila :-/

Samotné museum ale prošlo od minulé mé návštěvy menším updatem. Hlavní devízou muzea je stále hlavní místnost rozdělena na několik tematických částí. K ní je přidružen menší výklenek. Změnou je nový hororový koutek. Pro dospěláka asi nic lekavého, ale pro malé princezny je to perfektní zpestření. Sebrat odvahu a odhrnout závěs, ze kterého se linou podivné zvuky, všude vidíte pomalované a posprejované stěny a v dály vidíte siluety několika byst z hororových filmů. Příjemné osvěžení a zpestření.

Nové exponáty

Osvěžením je i menší proměna exponátů. Velká část zůstala, ale i méně všímavý opětovný návštěvník si všimne nových exponátů. Zaujala mě především 1/4 Poison Ivy od P1Studio. Nádherná socha. Stejně jako několik „realistických“ byst terminátora, mého oblíbeného Batmana, slizkého Voldemorta, a především Ality. Ačkoli se mi její film nelíbil, tak její zpracování bysty je dechberoucí. 

Potěší také (podle mě nová) výstava mimozemšťanů nebo předměty ze světa Harryho Pottera a Fantastických zvířat. Nových exponátů by asi bylo více, ale nakonec musím zmínit především perfektní bystu Caesara z filmu Planeta opic. Tak skvěle propracovanou a zpracovanou bystu jsem dlouho neviděl. Nádherný kousek. Prakticky už jen kvůli ní stojí muzeum navštívit.

Muzeum pro nejmenší

Dříve jsem vybíral víkendové aktivity podle sebe nebo partnerky. Nyní musím, ale hlavně chci, vybírat aktivity, které se hodí pro 4leté dítě. Dlouho jsem váhal, jestli ji do mého oblíbeného muzea vzít. Jestli ji to nebude nudit a vydrží pozornost po celou dobu a nebude chtít po 10 minutách odejít.

Nakonec musím uznat, že jsem udělal dobře. V muzeu jsme strávili skoro 2 hodiny a oba jsme si to perfektně užili. Máme hromadu vzpomínek, fotek a perfektní společný zážitek.

Je to dáno několika věcmi. Jednak jsme přes Vánoce celkem stihli nakoukat několik zásadních animovaných pohádek a v poděbradské pobočce najdete mnoho figurek a sošek právě z frančízy Disney. Kromě toho je také v muzeum menší dětský koutek, kde se moje princezna sama zabavila a tak jsem měl možnost si trochu užít muzeum i na chvíli o samotě. A také jsme měli štěstí na pěkné cosplaye v podobě Medvídka Pú.

Co zlepšit?

Mnoho asi nepůjde. Prostory jsou pevně dané a jsou dle mě vytěženy na maximum. Obdobně jako u Muzea her, tak i zde bych uvítal nějaký typ permanentky, abych se mohl vracet častěji. Přeci jen jednorázové vstupné není nejlevnější a i když dostanete 20% slevu do jednoho měsíce na další muzea, tak bych uvítal celoroční permanentku do všech muzeí.

Cosplaye jsou fajn a dle všeho to lidi kolem mě bavilo. Chtělo by to ale případně udělat nějaký fotografický koutek a případně ještě se zeleným plátnem, kde bych si mohl odnést nějakou pěknou fotku. Obdobně jako na Comic-Conu Prague.

P.S. Ještě jednou děkuji za milou a přátelskou obsluhu. Možná jsem měl jen štěstí, ale při příchodu i odchodu jsme byli mile přivítáni a i rozloučeni. Nestává se mi to totiž v poslední době ve službách často. 

Fotogalerie

Fotografie nakonec pouze z iPhonu. Nestihl jsem držet zrcadlovku a 4leté dítě najednou 🙂

8

Film Legends Museum Poděbrady jsou pro mě stále perfektním zážitkem. I po těch letech má stále co nabídnou a tentokrát už nejen i pro mě, ale i pro moji malou ratolest. Jsem o to více rád, že teď mohu svoji vášeň předávat dál a našel jsem k tomu perfektní prostory.

Majitelům muzea přeji hodně sil v těchto nelehkých časech. Pokud to bude v mých silách, vždy ho přijedu podpořit.