Comic-Con Prague 2021

Comic-Con Prague 2021 © Comic-Con Prague

Letošní ročník si dal načas. A není divu. Po všech problémech, kdy byl Comic-Con Prague 2021 dvakrát odložen, jsem velmi rád, že organizátoři to nevzdali a připravili fanouškům druhý ročník Comic-Con Prague. Jak se nakonec povedl? Ubrala stále trvající epidemiologická situace Comic-Conu na kvalitě?

Ještě než budu pokračovat, tak chci poděkovat organizátorům za jejich snahu, že i v takto složitých podmínkách dali do toho vše a nevzdali to. Mohli se vymluvit na mnoho objektivních důvodů, ale oni pravděpodobně řekli Ne. Jdeme i tak do toho. Respekt. Vím, jak těžké je pořádat akce, proto znovu Respekt!

Ne, není to formalita. Opravdu si cením a vážím organizátorů, že letošní ročník zvládli, a že po všech těch útrapách, které se v posledních měsících na nás řítili, přinesl Comic-Con Prague 2021 mnoho zábavy, kterou jsem (možná nejen) já opravdu potřeboval. A to je přesně to, co si z tohoto ročníku budu pamatovat nejvíce.

Druhý ročník

U druhého ročníku se obecně čeká, že bude větší, delší, bohatší. Prostě bude lepší. To ale v současné době už z principu nemohlo být. I tak ale rozhodně nemám pocit, že by šlo o menší akci než první ročník. Vlastně bych řekl, že šlo o absolutně srovnatelnou akci, ale na to nemám žádná čísla, jen moje pocity.

Účinkující

Letos mi bylo opravdu jedno, kdo (ne)přijede. Jel bych, i kdyby snad nikdo nepřijel a byl tam sám. Ale je tedy škoda, že Jason Aaron nepřijel, ale za to to vyvážil Michael Biehn. Takže za mě spokojenost, jen doufám, že příště se podaří sehnat více komiksových tvůrců než těch filmových. Nerad bych z toho měl vedlejší ročník Karlových Varů, kam lidé jezdí pro fotky a podpisy filmových herců.

Kreslíři mi tak vůbec letos přišli trochu zapadlí. Přišlo mi, že o ně moc lidí nemá zájem a raději byli na hlavním podium kvůli filmovým hvězdám. Trochu škoda.

Gamer sekce

Na tu jsem se těšil nejvíce, ale převážilo spíše zklamání. Nintendo sekce bylo fajn, ale celkově mi v herně chybělo více her pro dva nebo pro skupiny. Na VR se neměl člověk šanci se dostat, stejně tak jako na Predator monitory. Potěšily staré automaty, ale retro sekce mohla být bohatější.

Nepřehlédněte
Comic-Con Prague 2020

Už i Česká republika se dočkala svého prvního oficiálního Comic-Conu. Jaký byl první ročník a dočkali jsme se propadáku, nebo se budeme ...

Prodejní stánky

Super jako minule. Jen by to chtělo trochu lépe rozestavit některé prodejce tak, aby u nich nevznikaly fronty, které zablokují celý průchod. Například u prodejce Jabadaba, který vystavoval sošky, se každý zastavil a tvořila se podle mě zbytečná fronta, kdy nebylo možné projít dál. To samé třeba u prodejců, kde se předpokládá větší zájem (Crew) by to chtělo větší stánky. Zkrátka průtočnost nebyla nejlepší.

Přednáškový program

Letos jsem si dal za cíl navštívit více přednášek. A to i na úkor hlavních hostů. A ačkoli hned první přednáška musela být zrušena, když se přednášející nedostavil, tak nakonec všechny přednášky byly super. Je fajn, že byly přednášky krásně tematicky seskupené a mohl si každý vybrat opravdu jen ty, které ho zajímaly. 

Cosplay

Cosplay není souhlas a jsem rád, že se to vcelku velmi dobře podařilo odkomunikovat a nevšiml jsem si, že by s tím někdo měl problém. Jinak ale patří velký respekt i cosplayerům, jejichž cosplaye byly naprosto famózní. Jen škoda, že se nenašlo nějaký koutek pro kvalitní focení cosplayerů.

Nepřehlédněte
Comic-Con Prague: Home Edition proběhne online 9. května

Letos už musel pořadatelský tým Comic-Conu Prague dvakrát posunout letošní ročník. Nynější datum pořádání druhého ročníku Comic-Con...

Chyby se staly

Jako každé akce, tak se nějaké chybky nevyhnuly ani aktuálnímu ročníku. Naštěstí pro mě nic zásadního, ale pokud by se to podařilo odstranit do dalšího ročníku, byl bych spokojenější.

Prvně opět byly špatně značeny šatny, kde jsem sice byl z minulého roku poučen, kde jsou, ale ostatní návštěvníci ne. Takže jsem několik z nich musel navigovat, když hledali šatny úplně v nejvyšším patře. Stačí dát šipky na zem, hm? 

Určitě by bylo fajn dříve zveřejnit hlavní program, který se ale pravděpodobně upravoval do posledních minut. Takže chápu, ale i já jsem si potřeboval naplánovat okolo toho spoustu věcí. Také by bylo fajn rozmístit programy jednotlivých přednáškových sálů na jedno místo (problikávající LED obrazovka s programem a prodejem lístků bylo o nervy). Případně co vytvořit aplikaci, kde si program naklikám a budu dostávat upozornění, hm?

Samostatně hodnotím přístup pracovníků (agentury) O2 Universa, protože s tím těžko organizátoři mohou něco udělat, ale za zmínku to určitě stojí. Co mi vadilo nejvíce, je určitě nemožnost platit kartou na takto velké akci. Respektive výpadek plateb nastal bohužel přes oběd, kdy byly fronty největší. Další věc je cenová relace základních potravin jako je voda. To mi přišlo ryze odporné. Větší zručnost obsluhy by taky neškodila.

Odporné byly také jednorázové plastové příbory (bezpečnost nade vše, vím), kde se potom vše vyhodí do jednoho koše, který nikdo neodnáší. Opět nechutné. Doporučuji návštěvu například Marketing Festivalu, kde tyto neduhy jsou odstraněny.

Comic-Con Prague 2022?

Ano, další ročník Comic-Con Prague proběhne už zkraje příštího roku – konkrétně 18. až. 20. února 2022. Přiznám se, že jsem nečekal, že se do toho organizátoři pustí takto brzy. Pravděpodobně tedy už nějakou dobu paralelně připravovali dva ročníky.

Snad bude situace v únoru stále příznivá pro pořádání velkých akcí. Moc bych si to přál. Už jen kvůli tomu, že tato akce (narozdíl jiných) nerozděluje, ale spojuje. A to nyní potřebujeme nejvíce. A pokud to bude pomocí Popkultury, tak proč ne. Snad budou mít fanoušci a návštěvníci letošního ročníku znovu chuť se ponořit do této akce tak brzy po tomto ročníku.

Fotogalerie

9

Druhý ročník Comic-Conu Prague skončil a vydařil se. Nevěřil jsem, že přes různá opatření by mohl nabídnout v podstatě tak velký objem zábavy jako ten první. A ono se to nakonec povedlo. Jsem velmi rád, že jsem mohl po delší době prožít víkend v evropském stylu s popkulturou, kterou mám tak rád.

Co si budu ale z druhého ročníku pamatovat nejvíce je velmi intenzivní a upřímná zábava. Tolik potřebná k obnovení sil, ale především  k uvědomění si, co mě stále nejvíce baví a z čeho mám radost. Díky za to!