Film Legends Museum Praha (Opletalova ul.)

Film Legends Museum Praha (Opletalova ul.) © Film Legends Museum

Ten svět se nějak nechce zastavit. Pamatuji si, jak jsem celkem nedávno slavnostně psal o tom, že jsem zkompletoval všechny pobočky FLM tím, že jsem konečně navštívil i Film Legends Museum v Českém Krumlově.

A nyní o pár měsíců později píši to samé. Zkompletoval jsem všechny pobočky Film Legends Museum (FLM). Jak to? Bohužel majitel frančízy FLM Jan Vlčko byl donucen na konci roku 2022 uzavřít pražskou pobočku a byl nucen hledat nové místo. A jak už to s prostory (nejen) v Praze bývá, tak to nějakou dobu trvá. Nakonec se myslím ale vyplatilo počkat. Nové prostory jsou totiž přímo v centru Prahy přibližně 30 metrů od Václavského náměstí.

Slavnostní otevírání 8. dubna jsem kvůli lehkému nachlazení (spíše únavě) nestihl, ale dnes už mohu konečně udělat ✔. I tato pobočka měla možnost podrobit se mé návštěvě, oku, fotoaparátu a také recenzi. Takže, jaká je nová pobočka Film Legends Museum Praha v Opletalově ulici?

Opletalova ulice? Ano!

Nebudu to zbytečně zdržovat. Nová lokalita je super. Teda alespoň pro mě určitě. Potom, co jsem procestoval spoustu hodin do poboček v Českém Krumlově a Kroměříži, je pražská velmi dostupná. Nachází se totiž přímo v samotném centru Prahy, pár minut chůze od hlavního nádraží a dostat se na Václavské náměstí umí snad každý. Prostory jsou akorát velké, drží atmosféru a opět jsou víceúrovňové. 

Je zde spoustu tematických sekcí a zákoutí zaměřené na horror, sci-fi, fantasy, komiks, seriál, videohry i pohádky. Nechybí tradiční menší shopík, kde si můžete odnést i nějakou tu figurku, sochu nebo jen pěkný hrníček s motivem vaší oblíbené frančízy.

Zamrzí (trochu) ale absence kina, které dodávalo původním prostorům filmovější nádech. Nicméně byla zachována podkresová hudba v celých prostorách, která rozhodně neruší a krásně doplňuje atmosféru.

Milá obsluha? Jasně!

Zmiňuji to u každé pobočky FLM a jsem za to strašně rád, že i v pražské pobočce pracují lidé, kteří se umí usmát, poradit, nabídnou občerstvení, odložení bundy a nic přehnaně nezakazovat. Pořád, pořád to není v českých službách standard a slušná komunikace je pro mě velmi důležitá, abych se v museu cítil dobře. A tady rozhodně ano.

Figurky, sochy? Stovky!

Nepočítal jsem to, ale dle mě jich v pražské pobočce najdete vyšší stovky. Všude, kam se podíváte najdete v různých velikostech figurky a sochy z každého koutku pop-kultury. Opravdu nemá cenu tu vypisovat všechny prospektivy. Navíc exponáty přibývají každým týdnem nové. Část z nich jsem měl možnost vidět i v jiných lokalitách FLM.

Zkusím se alespoň zaměřit na tematické koutky. Jako velkého fanouška DC jsem si hodně užil sochy Jokera, Deadshota a perfektní Harley Quinn. Velmi dominantním se potom staly bysty Aquamana a Jokera. Wow, to se opravdu musí vidět na vlastní oči.

Marvel koutek ale taktéž nestrádá. Nelze si nevšimnout parádního Thanose, Stana Lee, Kapitána Ameriku nebo obřího Hulka. 

Jsem rád, že jsem naživo mohl vidět Jona Snow od Prime1Studio v 1/3 měřítku, na kterého jsem měl určitou dobu zálusk. Z fantasy sekce určitě musíte zhlédnout sochy Saurona, Sarumana nebo Gluma. Nepřehlédnete taky životní sochu Harryho Pottera nebo Nimbus 2000.

Potěší také koutek s mimozemskými lovci Predátory a Vetřelci. Zvláště sochy Predátora umí naživo pěkně zapůsobit. Maskovaného Dutche jsem ve FLM ještě neviděl a sekci Transformerů také ne. Škoda ale, že tyto dvě sekce jsou za sklem. Asi bych si je více užil, kdyby dostaly sochy více svěžího vzduchu. Ale chápu obavu majitelů.

Trochu mě zamrzelo, že jako gamer jsem tu moc herních skvostů nenašel. Sem tam pár věcí ano, ale nějaká větší sekce by se určitě do budoucna mohla přidat. I když uznávám, jsem ve filmovém museu.

Celkově ale pestrost frančíz je v pražské pobočce obrovská. Ať už se vám líbí jakákoli odnož současné ale i uplynulé popkulturní dekády, určitě si tu svoje oblíbené hrdiny (a hrdinky samozřejmě také!) najdete.

Návštěva nové pobočky je tak otevřena všem, kteří mají rádi tento druh zábavy. Nehledě na pohlaví, vzdělání ani věk tu najdete svoje vzpomínky. Bohužel pro úplně ty nejmenší tu není dětský koutek (alespoň v době mé návštěvy). I tak je ale vezmete s sebou, ať poznají, jaké pestré světy se skrývají v popkultuře, kterou určitě brzy také navštíví.

Fotogalerie

9

Nová pobočka Film Legend Museum v Opletalově ulici v Praze je opět skvělým místem pro všechny fanoušky popkultury. Najdete zde prakticky vše jako v minulé pobočce – stovky figurek a soch, příjemnou a milou obsluhu, filmovou atmosféru i hvězdné schody. 

Nic vám tak nebude bránit se ponořit do filmových vzpomínek – ať už dětských nebo současných. Za tyto vzpomínky majitelům musea děkuji!