Film Legends Museum Poděbrady

Film Legends Museum Poděbrady © Film Legends Museum

Máte rádi soukromé sbírky a jste velcí fanoušci popkulturní zábavy? Potom mám pro Vás dobrou zprávu. V Poděbradech najdete velmi pěkné a útulné místečko, kde na jednom místě se můžete vrátit vzpomínkami do svého dětství.

Film Legends Museum Poděbrady

Menší, ale útulné filmové muzeum Film Legends Museum najdete v Poděbradech přímo na náměstí a nachází se v něm doslova poklad pro všechny sběratele a fanoušky filmů.

Zakladatel muzea, Jan Vlček, patří k největším sběratelům popkultury v ČR a jelikož se mu stala klasická sběratelská nehoda, když mu došlo doma místo k ukládání nových soch a figurek, rozhodl se, že svoji sbírku zveřejní i pro ostatní fanoušky.

Nutno podotknout, že po otevření muzea v Poděbradech se mu podařilo ještě otevřít další pobočky v Praze a v Kroměříži. Celkově tak v jeho sbírce můžete vidět už 2 000 exponátů A to sami uznejte, se do domu nevejde 🙂

Pojďme ale zpátky do poděbradské brány do minulosti. Najdete v ní především figurky ve velikosti 1/6. A to především z důvodu velikosti prostorů, které jsou zkrátka „tak akorát“. Pokud budete mít štěstí a narazíte na mrtvou hodinu, tak si prohlídku určitě užijete. V opačném případě Vás čeká neustálý boj u vitrín.

Nedá se nic dělat, chápu, že sehnat kvalitní prostory není lehké. Každopádně pokud byste chtěli ultimátní zážitek, doporučuji spíše návštěvu pražské pobočky Film Legends Museum Praha.

Fotogalerie

8

Pěkné, sympatické muzeum popkultury, které je pravděpodobně z důvodu menších prostor spíše zaměřeno na figurky než sochy. To ale neznamená, že zde nenajdete zábavu pro celou rodinu. Naopak. Návštěva tohoto muzea Vás ohromí perfektně zpracovanými exempláři ze všech žánrů kinematografie.

Výtku bych viděl pouze v menších prostorách a trochu špatném parkování. Nic co by ale mělo zkazit finální zážitek z muzea.