Film Legends Museum Praha

Film Legends Museum Praha © Film Legends Museum

Dlouhou dobu jsem chtěl opět navštívit Film Legends Museum Poděbrady, ale tak dlouho jsem to odkládal, až otevřeli druhou pobočku v Praze.

Film Legends Museum Praha

Filmové museum v Praze je doslova narvané filmovými soškami, figurkami, bystami i živými cosplayery. Najdete tu skoro každou filmovou ikonu od 60. let – od Jamese Bonda až po marvelovské superhrdiny z nejnovějších filmů a seriálů. Pečlivější potom najdou dokonce i ikonu 30. let Charlie Chaplina. Do toho všeho Vám v pozadí hraje skvělá filmová hudba. Pokud jste tedy posledních 50 let neprospali, budete se cítit jako doma. A to doslova.

Filmoví nadšenci si v 1. patře mohou dokonce sednou do kina a sledovat grotesky z 30. let. Perfektní!

Kromě filmových figurek na Vás sem tam občas vykoukne i nějaká herní relikvie. Přeci jen „počítačové hry“ už nejsou pro mnoho lidí cizí slovo (konečně) a tak je filmové muzeum určeno i pro gamery.

Filmové muzeum v Praze je tak určeno pro všechny věkové skupiny a nepřekvapí vás, že spolu s Vámi v muzeu najdete i celé rodiny od nemladších až po aktivně vyprávějící tatínky. Více než kde jinde je tak Film Legends Museum v Praze opravdu pro všechny. 

Maličkosti, které potěší

Říká se, že z detailů je tvořen celek. A toto muzeum jich nabízí hned několik. Hned při vstupu mě přivítala milá obsluha, což bohužel pořád není automatické. Velmi potěší možnost fotit jakýkoli vystavený předmět a to dokonce bez příplatků. Opět je to něco, na co v ČR nejsem tolik zvyklý.

Jednotlivé předměty jsou pečlivě popsány nejen v češtině, ale také v angličtině. Opět je to drobnost a samozřejmost, ale věřte mi, že opět není. 

Určitě také potěší možnost dětského koutku pro nejmenší, kteří nemají zatím tolik nakoukáno.

Praha, Poděbrady, nebo snad Kroměříž?

Filmové muzeum se trochu rozrostlo a v současné době nabízí už tři pobočky a na čtvrté (velmi tematické zaměřené) se už více jak půl roku pracuje. Každý pravděpodobně zvolí tu, která mu je lokačně nejblíže. Avšak v této pražské dostanete výstavu figurek a soch v největší kráse. Praha oproti ostatním pobočkám nabízí pěkné a velké prostory, ve kterých se nebudete s ostatními návštěvníky tlačit. A právě díky velikosti prostor zde najdete i velký počet life-size soch, které umí opravdu přilákat pozornost.

Fotogalerie

10

Pro filmové fanoušky je návštěva Film Legends Museum Praha prakticky nutností. Takto bohatou a kvalitní sbírku popkulturních předmětů minimálně ve střední Evropě určitě nenajdete a byla by škoda tuto sbírku nevidět naživo. Více není třeba dodávat, prostě si vemte kvalitní fotoaparát, dobrou náladu a běžte zavzpomínat a ponořit se do popkulturního světa se vším všudy. Jen si nezapomeňte udělat hodně času, z této výstavy se Vám domů jen tak chtít nebude.