Hororový zážitek v Aliens vs. Predators Experience Museum

Hororový zážitek v Aliens vs. Predators Experience Museum

Říká se třikrát a dost. To ale neplatí pro Honzu Vlčka a jeho sběratelsko-budovatelské plány. Po filmových muzeí v Praze, Poděbradech a Kroměříži přidal čtvrté speciální filmové muzeum v Kutné Hoře zaměřené na Vetřelce a Predátory. Zkrátka Aliens vs. Predators Experience Museum. 

Museum bylo o víkendu 12. a 13. června slavnostně otevřeno a já měl to štěstí, že jsem byl prvním oficiálním zákazníkem 🙂 Takže jsem si mohl užít museum jako úplně první veřejný návštěvník.

Aliens vs. Predators Museum mělo být otevřeno už koncem minulého léta, ale stavební úpravy se protáhly a poté nemilosrdně nastoupila epidemie a spolu s ní bezpečnostní opatření, která zavřela všechna muzea. Takže k otevření Aliens vs. Predators Experience Museum došlo až nyní.

Povedlo se?

Asi nemá cenu chodit kolem horké kaše a tak mohu už teď zkraje mých dojmů prozradit, že to čekání stálo rozhodně za to. Pojďme ale popořádku

200+ exemplářů

Jak jsem zmiňoval, museum nabízí franšízy Aliens, Predators. Několik předmětů najdete i z Terminátora nebo hororových filmů. Dohromady v museu najdete více jak 200 exemplářů různých velikostí, výrobců a typů. Najdete zde nejenom klasické Hot Toys figurky, ale i různé sochy, sošky, busty i makety. Výsledný mix je namíchaný natolik, že Vás po celou dobu návštěvy nepřestane překvapovat.

Noční můry

Nevím o tom, že by museum bylo od určitého věku. Každopádně já z preventivních důvodů navštívil museum bez dětského doprovodu. Kromě samotných exponátů, které jsou mnohdy natolik věrné a tím pádem děsivé, nahání strach i místo, ve kterém se museum nachází.

V přízemí musea najdete klasické vitríny s exponáty. Velmi podobné jako u ostatních filmových museí. Čím se ale vetřelčí a predátoří museum trochu odlišuje, jsou podzemní prostory. Museum se nachází v Kutné Hoře, kde není sice o pěkné klenuté podzemní prostory nouze, ale dle slov majitele, našel tyto prostory až na šestý pokus.

A nutno říct, že hledání prostor se vyplatilo. V podzemí si dovolím říct, že najdete zajímavější část prohlídky připomínající trochu kutnohorskou Kostnici. Zde ale místo skutečných lebek najdete makety, sochy a sošky nejznámějších xenomorfů. Nejlepší představu dostanete z fotogalerie níže.

Atmosféra

Co z fotogalerie nejde úplně poznat je celková atmosféra návštěvy. Právě díky sklepním prostorám, dobře vytvořenému přítmí a spolu s podkresovou hudbou a zvukem z filmových scén je iluze a atmosféra na maximum. 

Fotogalerie

Více fotografií najdete v mé fotogalerii.

9

Skvělá, jedinečná a vysoce tematická záležitost. Pro fanoušky xenomorfních vesmírů naprostá povinnost. To samé platí i pro milovníky filmů. V ČR nenajdete více tematicky zaměřené museum. Děti možná raději nechte doma, zde na ně dětský koutek čekat nebude. 

Za to na Vás bude čekat perfektní atmosféra, neokoukané prostory, několik stovek exponátů a velmi milí lidé, kteří i přes velmi náročné období chtějí nabídnout zákazníkům stále nové zážitky. Díky za to!