Film Legends Museum Kroměříž

Film Legends Museum Kroměříž © Film Legends Museum

Konečně jsem doplnil rest a navštívil Film Legends Museum Kroměříž. Trvalo to docela dlouhou dobu. Pamatuji si, jak jsem chtěl v zimě 2020 tuto pobočku navštívit. Čekal jsem ale tak dlouho, až musea kvůli pandemické krizi stát uzavřel. Důvody odkladu u mě byly jednoduché. Kroměříž je prostě ode mě více jak 2 a půl hodiny nepříliš příjemné cesty autem.

Každopádně tento velikonoční prodloužený víkend jsem se konečně dočkal a zkompletoval tak (prozatím) všechny současné pobočky Film Legends Musea

Film Legends Museum Kroměříž

Jak jsem psal, Kroměříž je ode mě celkem vzdálená a na mapě filmových museí je opravdu velmi vzdálena od ostatních. To ale neznamená, že by tato pobočka byla nějaký způsobem upozaděna.

Hned po vstupu nás přivítala opět velmi milá obsluha. Chtěl bych říct, že je to už ve službách standard, ale bohužel není. Proto mě vždycky mile překvapí, když se tak stane. Je vidět, že ve filmových museí pracují lidé, které to baví a potom to baví i ostatní.

Pojďme ale dál do vnitřku prostor Film Legends Musea Kroměříž, kde na vás už čeká to, pro co jste sem přijeli. Sochy, bysty a figurky všech velikostí. Najdete tu vyvážený mix všeho a vlastně i ze všeho. Úvodu vévodí životní maketa Batmana a Deadpoola, bysta Iron Mana a také opravdu nádherná bysta Wonder Woman. Určitě se jedná podle mě o nejlepší zpracování WW v celém museu.

Na své si přijdou i příznivci čar a kouzel. Hlavního hrdinu Harryho Pottera zde najdou v životní velikosti spolu s Dobeym a také Mlokem. Kromě toho zde v úvodní části najdete plno skvělých soch ze světa Marvelu, DC i Predátorů. 

Do další části otevřeného prostoru už musíte sejít po několik schodech, které otevřou ještě větší a bohatší část musea. Popravdě, takto pěkně otevřený prostor jsem nečekal.

Co ale můžete čekat v těchto prostorech, tak jsou life size sochy Indiana Jonese, Wonder Woman, Jokera, Terminátora a perfektního Kratose. Skvělou kompozici tu má i „vetřelčí“ koutek. Nechybí ani pořádná „stěna“ s Hot Toys figurkami, kde jsem už spoustu figurek poznával 🙂

Je toho zkrátka mnoho, co v kroměřížské pobočce najdete. Zapomněl jsem na perfektní sochy z Warcraftu, hororový koutek, nebo nádherné bysty Gandalfa a Myerse. Skvělá byla i sbírka mečů, které byly proslaveny v mnoha filmech. 

Neměl bych zapomenout i na menší dětský koutek s roztomilým starým arkádovým automatem. Takže retro fanoušci si zde taky najdou své 🙂

Nechce se mi úplně srovnávat tuto pobočku s ostatními, přeci jen každá je svým způsobem jiná a unikátní, ale kroměřížská pobočka mi hodně evokovala tu poděbradskou. Obě jsou takové pěkně útulné a nabízejí sbírku zaměřenou převážně pro velkou většinu zákazníků. Nicméně Poděbrady mi sedly trochu více především konkrétními vystavenými modely – Poison Ivy, více DC kousků atd. 

Fotogalerie

8

V Kroměříži najdete krásný průřez současnou popkulturou, kde si najde každý to své. Nemohu jinak než plně doporučit, protože těch několik hodin cesty podle mě za tuto návštěvu stály. A i když pro moje zaměření je mi bližší poděbradská pobočka, až budu mít cestu kolem, tak se sem velmi rád vrátím.