Muzeum Her Cibien’s Corner Game World #ocsestka

Muzeum Her Cibien’s Corner Game World #ocsestka © Muzeum Her

Za poslední rok se změnilo hodně věcí. A jednou z těchto věcí bylo i přestěhování Muzea her z pražských Holešovic do Obchodního centra Šestka. Podařilo se přestěhováním najít lepší prostory a dopřát tak (retro) gamerům větší zážitek?

Muzeum Her Cibien’s Corner Game World

Pro ty, kteří neví, o co jde, tak Muzeum Her Cibien’s Corner Game World je unikátní muzeum videoher a všelijakých automatů, na kterých se kdy hrály hry. Celkově v Muzeu Her najdete více jak 200 herních zařízení. 

OC Šestka

Nové Muzeum Her Cibien’s Corner Game World tedy nyní najdete na Praze 6 v Obchodním centru Šestka.  Na rovinu se přiznám, že obchoďáky moc rád nemám, ale v tomto případě jsem udělal výjimku a obchodní centrum s radostí navštívil.

Nutno tedy poznamenat, že jsem nebyl sám, ale vzal jsem s sebou svoji malou princeznu, abych ji ukázal, na jakém hardwaru a stylu zábavy jsem vyrůstal kdysi já. A nutno říci, že jsem udělal dobře. Návštěva ve dvou (nebo dokonce ve více lidech) je pro tento druh muzea vlastně prakticky nutností. A proč?

Muzeum Her je totiž koncipované pro společné hraní, a i když jsou zde automaty a hry pro single zábavu, o dost více si návštěvu užijete s kupou přátel.

Nepřehlédněte
Muzeum Her – Cibien’s Corner

Jako velký fanoušek retro her a zařízení jsem si pochopitelně nemohl nechat ujít jedinečné Muzeum Her v Praze. Stojí videoherní muzeum za V...

Zpět ale k novým prostorám, které byly mým primárním úkolem zmapovat. Naposledy, když jsem Muzeum her navštívil, tak muzeum sídlilo ještě v Holešovicích a právě tam prostory nebyly ideální. To se ale přestěhováním mění.

Nové prostory nabízí vše, co minule chybělo. Větší (dokonce spíše velký) prostor, lepší vzduch díky kvalitnější klimatizaci, velmi pěkné atmosférické nasvícení a podle mě mnohem více automatů a herních konzolí. Navíc OC Šestka nabízí pohodlné a dostatečné parkování. Celkově tak nové prostory nabídnou jen samá pozitiva a jistoty. Nebo ne?

Co jde vylepšit

Jako vše, tak i zde by byl menší prostor pro vylepšení. Prvně je to vstup a s tím i vstupné. To už nebylo nejmenší minule, ale uvítal bych nějaký gamepass pro opakované návštěvy, případně něco obdobného. Jednorázové ceny mi přišly trochu vyšší, ale zase v Muzeu můžete strávit celý den. Samotný vstup by mohl být řekněme příjemnější. Personál je v současné době velmi těžké sehnat, ale přeci jen by to ve mně zanechalo lepší dojem, když by se obsluha u vchodu usmála a případně mi dala i nějaké doporučení.

Druhý bod je čistě osobní. Novými prostorami přišlo toto skvělé pařeniště o jakýsi „game cave“. Snad mi rozumíte. Zkrátka stále máte dojem, že jste v „obchodáku“ s náhodnými kolemjdoucími, než se zarytými (retro) gamery. Nicméně chápu, že pokud se mělo Muzeum finančně zachránit, přestěhování do OC Šestka je logický krok, který bych pravděpodobně udělal i já.

Fotogalerie

P.S. Dle všeho Čeněk s vybíráním nových prostor nekončí a část své sbírky chce ukázat i v Plzni a šušká se i o dalších místech. Přeju hodně sil a to už jak fyzických, tak i finančních. Já, nyní vlastně už my, si určitě přijedeme zahrát.

8

Muzeum Her Cibien’s Corner Game World v OC Šestka našlo nové prostory, které nabízejí více pohodlí pro všechny gamery. Nově tedy dostanete více prostoru, klimatizovaný vzduch, pohodlné parkování, větší počet automatů i her. Nyní není třeba se bát, že se s někým budete muset přetahovat o automat. 

Na druhou stranu díky novým prostorám, muzeum trochu ztratilo „pach“ retro herny. Pro zarputilé retro pařany možná škoda, ale těžit z nových prostor bude spíše samotné Muzeum a jeho noví návštěvníci. A vlastně proč ne.