Předpremiéra Loki – 2. série

Předpremiéra Loki – 2. série © Disney

První série Lokiho byla pro mě vcelku milá a nápaditá záležitost. Na rozdíl od ostatních Marvelovek jsem zde našel alespoň nějaký náznak kreativity a dramaturgie pro dospělejšího diváka. A to i přes to, že jsem hlavního hrdinu Lokiho v podání herce Toma Hiddlestona, nikdy neměl moc v oblibě. A co víc – nikdy ve mně nevzbuzoval nějaké větší emoce a spolu s nesympatičností byl důvod, proč se mi postava Lokiho nikdy nevryla více do paměti. To se právě změnilo s první sérií Loki.

Tato šestidílná série ale uplynula tak rychle, že by byl hřích nechat tuto látku nevytěženou. Jedna z mála pokračování, které Disney schvaluju plnou měrou. Ne, že by tedy někdo potřeboval můj názor.

Po několika letech a ne příliš růžových vyhlídkách především okolo herce Jonathana Majorse jsme se nakonec přeci jen dočkali uvedení. Je třeba přiznat, že já se tedy o pár dnů dočkal dříve než většinové publikum. Shodou okolností se ke mně dostaly (díky Jorssku!) volňásky na předpremiéru prvních dvou dílů v kině CinemaCity. Wow, že? 

Alespoň pro mě ano. V mém (bohužel/bohudík) nabitém kalendáři se musí sejít hodně věcí, abych na něco podobného našel čas. Ale stalo se. Viděl jsem první díly druhé série Loki. Jaké byly?

Nutno říct, že vcelku dobré. Marvel pokračuje hned tam, kde skončil. Žádné větší okecávání. Jde se přímo na věc. A daří se. Tedy minimálně v úvodním dílu, který nakonec uběhne hodně rychle. A to z důvodu, že se v něm pořád něco děje.

Na hlavní scéně tak vidíme staré známe, kteří se snaží z konce první série vzpamatovat. A ,,, ne, ne! Ani náhodou nehodlám prozrazovat žádný kus děje. Na to je tato minisérie velmi krátká (ano, opět jen šest dílů). Možná až příliš krátká s uvědoměním, že jsem dnes viděl třetinu seriálu.

Jsem ale celkem nadšený z přístupu. Marvel nezdržuje nějakými dalšími kličkami a alespoň naoko řeší děj. Ne nijak závratně, ale věci se hýbou a vy hlavně chcete, aby se hýbali.

Děj se snaží Marvel prokládat vcelku solidními, ale velmi předvídatelnými vtipy. Ty nejsou tak otravné (minimálně jako v jiných Marvel filmech), ale občas opět nevkusně umístěné. Plynulou dramaturgii a katarzi se Marvel asi už nikdy nenaučí. Nebo spíš nechce naučit? Každopádně kino to pobavilo, mě méně.

Baví mě ale stále vizuál, který skrze žlutooranžové zrno dává jasně vyniknout totalitnějšímu nádechu. Občas se dostavily i hrátky s kamerou (na nového Batmana to ale opravdu nemá) a i pár zajímavých hudebních tónů. Kdyby Marvel v určitých scénách nestříhal, tak jsme se mohli dočkat i zapamatovatelnějších momentů. Ale já jsem spokojen i tak.

Spokojen jsem ale už méně s předprojekcí, která bohužel neuměla začít včas (jsem prostě dochvilný) a hlavně nenašla asi odvahu, pustit naplněnému sálu verzi v původním znění. Na český dabing se sice dalo docela zvyknout, ale přišlo mi, že čeští dabéři (záměrně?) přehrávali a v určitých pasáží z toho dělali situační komedii. Určitě si to poslechnu za pár dní v originálním znění a posoudím znovu a lépe.

Celkově mám spíše příjemné pocity z celého večera, který byl zakončen i příjemným občerstvením. Snad to Marvel v dalších dílech nepokazí a dotáhne to úspěšně do konce. Pokud udrží kvalitu z první série a ze začátku této, budu spokojen.

7

Příjemným vstup do druhé sezóny a navíc v podobě kino projekce. Marvel pokračuje a evidentně chce pokračovat v tom, kde v první sérii skončil. S pěkným vizuálem, občas dobrými vtípky a dobrou atmosférou. Až další díly ukážou, jak moc má vše Marvel promyšlené a to i s ohledem na krátkost série.