Star Wars: The Black Series 1.1″ The Child

Star Wars: The Black Series 1.1″ The Child © Disney

Nejroztomilejší věc za poslední rok se konečně dostala i do České republiky? Že nevíte o koho jde? Tak potom jste minulý rok pravděpodobně nesledovali první hraný seriál ze světa Star Wars.

Disney se totiž podařilo vcelku úspěšně a překvapivě zatajit přítomnost velice roztomilého stvoření, které komunita pojmenovala jako „Baby Yoda“. Disney potom začalo používat příhodnější název – The Child.

Such a large bounty for such a small package. What are your plans for it? How uncharacteristic of one of your reputation. You have taken both, commission and payment.

Vtipný je, že bohužel nikdo neví více podrobností o tomto malém stvoření, ale to nikterak neupírá na jeho popularitě. Pravděpodobně je tu nějaká určitá spojitost s rasou mistra Yody, která není ve světě Star Wars oficiálně pojmenována.

Star Wars: The Black Series 6″ The Child

Každopádně po překvapivé účasti tohoto „mrňouse“ v seriálu The Mandalorian, se konečně dostala do produkce i verze od Hasbra, která se zaměřuje na tzv. Star Wars: The Black Series. A Hasbro si připravilo rovnou 2 verze – vysokou 6″ a verzi, která respektuje 6″ jako hlavní měřítko. 

Dnes se zaměříme na jeho menší verzi.

Star Wars: The Black Series 6″ The Child

Jelikož výsledná figurka je opravdu velmi velmi malinká (měří necelé 3 cm, měřítko 1/12), tak rozhodně nečekejte velké balení. I balení papírových kapesníků se mi zdá větší, než tato licencovaná figurka. 

Balíček tak obsahuje prakticky pouze:

  • samotnou figurku
  • žábu
  • malou misku
  • malou kouli

The Child

Samotná figurka je opravdu velmi malá. Na výšku má opravdu jen 3 cm. A vzhledem k její velikosti ji opravdu nedoporučuji pořizovat malým dětem. Více než jinde tady opravdu hrozí vdechnutí. 

I přes její velikost má figurka poměrně dost detailů a pěkný painting. Zvláště hlava a oči se povedly. Oceňuji i znázornění spodních končetin, které například u 6palcové verze od Hasbra chybí. Zkrátka figurka jako taková je ke svým rozměrům absolutně v pořádku.

Ohebnost je přímo úměrná velikosti. Našel jsem 3 ohebné klouby – obě ramena a krk, takže si můžete figurku zajímavěji pozicovat. Ačkoli na focení tohoto prcka budete potřebovat trochu solidnější makro objektiv.

Příslušenství

Tady toho moc popisovat ani nejde. Žába je super, ty ostatní věci méně, ale především mi chybí jeho ikonická „skořápka“. Je to škoda. Takto figurka působí trochu hole.

Celkově je figurka Baby Yody fajn záležitost – ideální samozřejmě pro všechny jeho fanoušky. Zvláště pak pro ty, kteří se zaměřují na celou Black Series, kam Baby Yoda skvěle zapadne.

Pokud ale Hasbro nemáte rádi a chtěli byste něco zajímavějšího, tak doporučuji Baby Yodu spolu s Mandalorianem od Hot Toys, kde jejich celý balíček je o dost zajímavější.

7

Celkem povedená zmenšenina Baby Yody v klasickém provedení od Hasbra. Jediné výtky jsou spíše na dodané příslušenství, kde mi určitě chybí jeho klasická „skořápka“.