Recenze filmů a seriálů

Přečtěte si filmové a seriálové recenze.

Recenze: Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Cowabunga, Želvy prostě jedou a to nepochybně! Po vydání české verze Želvy ninja: Poslední rónin, jeho sešitovém pokračování TMNT: The Last Ronin – Lost Years, jsme dostali potvrzení videohry TMNT: The Last Ronin (The Game) a hlavně se v kinech usídlil film Želvy Ninja: Mutantí chaos.

Recenze: The Flash (2023)

© Warner Bros.

DC se zamotalo do svého rozšířeného filmového univerza a tak je tu teď Barry Allen a jeho Flash, který má pomoci vše nahodit na doslova novou kolej. A jak se mu to povedlo?

Recenze: Spider-Man: Across the Spider-Verse

© Sony Pictures Animation

Lidská řeč je velmi bohatá a rozmanitá. Dlouhá tisíciletí jsme se ji snažili rozvíjet, abychom v běžné, ale i odborné komunikaci dokázali přesně interpretovat, co vidíme nebo cítíme. Ať už fyzicky, nebo v sobě sama. Po zhlédnutí filmu Spider-Man: Across the Spider-Verse si tím ale nejsem úplně jistý. I tak ale zkusím všechny pocity, které ve mě vyvolal tento film rozepsat. Pojďme si textově a tedy z mé strany určitě limitovaně popsat, jestli se pokračování oscarového filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse povedl.

Recenze: Black Adam (2022)

Warner Bros. si poslední měsíce procházejí velkou transformací. A tak fanoušek DCEU to nemá zrovna jednoduché. Jako ale kdyby někdy měl. Každý měsíce se mění potvrzené informace za nepodložené a naopak. A připouštím, že i já se v aktuální situaci někdy hůře orientuji.

Recenze: Pistol 2022

Myšák zaútočil na moje city. Na Disney+ se konečně objevil slibně vypadající seriál o zrodu legendárních Sex Pistols, který mapuje jejich celou tříletou existence v tehdy velmi konzervativní britské společnosti. Těšil jsem se už od prvního traileru. Stálo to čekání za to? Věřte, že ano!

Recenze: Prey 2022

© 20th Century Studios

Další z mnoha pokusů o restart tradičních akčních frančíz se tentokrát nevešel ani do kinodistribuce. Dopadl tento pokus zdařileji než jeho Evoluce?

Recenze: Obi-Wan Kenobi (2022)

© Disney

Obi-Wan Kenobi je nejen dlouho fanoušky očekávaný seriál, ale na tento seriál čekalo několik i let samotné Disney. Jak se povedl návrat tolik ikonického hrdiny a podařilo se Disney získat opět srdce svých fanoušků?

Recenze: The Batman 2022

© Warner Bros.

Jedna z bezesporu největších komiksových událostí tohoto roku je konečně tady. Jako velký fanoušek jsem poslední tři měsíce urputně čekal, až uvidím konečně nové ztvárnění Batmana. Stálo čekání za to a je Pattinsonův Batman ten nejlepší?

Recenze: Peacemaker 2022

© HBO Max

Po celkem svižné a vtipné komiksové týmovce The Suicide Squad dostal svůj seriálový spin-off jeden z přeživších Projektu Starfish. Tím je možná pro někoho mírotvůrce Peacemaker. A důvod? Peacemaker by měl především zabíjet a bavit. Ale daří se mu to?